В енциклопедичних виданнях можна прочитати, що хліб – це просто борошно і вода. Насправді це ще й древній і разом з тим вічно юний продукт людської праці. Це подарунок природи, котрий вона робить людині, якщо того забажає. Це одне з найбільш цінних людських понять поряд з поняттями повітря, землі, води, сонця. Це незамінний атрибут скромного сніданку, повсякденного обіду і святкової вечері. Це наш постійний супутник від народження до глибокої старості. Це символ благополуччя й достатку. І нарешті це один з найпоживніших продуктів харчування, починаючи з давніх часів і до наших днів.

Найперший хліб

Археологічні знахідки свідчать, що вперше хліб з’явився на землі більш ніж 15000 років тому. В пошуках їжі наші предки звернули увагу на злакові рослини. Довгий час вони споживали їх зерна сирими, а потім почали розтирати їх між камінням і варити отриману крупу. Після того як людина навчилась добувати вогонь, вона помітила, що з роздроблених піджарених зерен виходить більш смачна каша. Минуло ще трохи часу, і густа зернова каша трансформувалась в прісний хліб у вигляді коржа.

Медівня. Про хліб наш насущний

Перший хліб зі збродженого тіста почали готувати древні єгиптяни, причому зробили вони це ненароком і, як говориться в легенді, через недогляд раба. Тісто, за яке він відповідав, перекисло, і щоб не бути покараним, раб все ж таки ризикнув зробити коржі. Вийшли вони більш пишними, рум’яними і смачними порівняно з виробами з прісного тіста. Так, 5000 років тому в Древньому Єгипті було започатковано хлібопекарське виробництво.

Свої хлібопекарські традиції сформувались і в древніх греків та римлян, від яких хліб через деякий час потрапив в Європу. В часи Середньовіччя він був не тільки основним продуктом харчування, а й елементом сервірування столу.

Довгий час білий хліб був хлібом знатті, а бідний люд споживав виключно темний хліб. Наприкінці XX століття пріоритети змінились, була доведена вища харчова цінність темного хліба, який став важливою частиною раціону красунь на дієті і просто людей, котрі намагаються вести здоровий спосіб життя. Найкраще такий хліб смакує з першими стравами.

Хліб в кухнях різних країн світу

Весь хліб готується з муки та води, але різні народи роблять це по-різному. У кожного з них є свої способи і рецепти приготування хліба.

Фокачча – це італійський корж, котрий готують або з дріжджового, або з прісного здобного пшеничного тіста. Обов’язковим інгредієнтом хліба є оливкова олія. Фокачча може бути круглою і прямокутною, тонкою і пишною, солоною і солодкою. Іноді в тісто додають молоко. Деякі рецепти передбачають приготування фокаччі з начинкою, переважно сирною.

Тортилья – національний мексиканський хліб у вигляді тонкого коржа із кукурудзяного або пшеничного борошна, відомий з давніх часів. Тортилья слугує основою для багатьох інших страв, в котрих начинку завертають в корж. Та й з іншими стравами в якості хліба її теж часто вживають. Коржі можуть бути смаженими або печеними. Вони чудово смакують як з солоною, так і з солодкою начинкою. Хрусткі шматочки тортильї використовують як гарнір або як загущувач для перших страв.

Хала – ізраїльський здобний хліб у вигляді косички. Їдять його тільки в суботній Шабат, а готують – напередодні. За традиційним рецептом халу готують з пшеничного борошна, води, великої кількості яєць, цукру, солі, дріжджів. Тісто розкатують в ковбаску, а потім переплітають.

В ресторані «Медівня» ви зможете покуштувати чорний та білий хліб, виготовлений за старовинними галицькими рецептами, різноманітні булочки, французькі багети, мафіни з наповненням і без, а також традиційні пампушки, котрі вважаються окрасою українського хлібопекарського мистецтва. Ці маленькі кругленькі здобні булочки із дріжджового тіста не перевищують за розміром грецький горіх або невелике яблуко, однак вони здатні підкреслити і підсилити смак борщу і будь-якої іншої страви, що подається в нашому ресторані.