Уява людей здавна наділяла медові напої чудодійною силою. Так, наприклад, фіни вірили, що мед може повернути життя мертвому. Германці вважали мед подарунком богів, а слов’яни пов’язували його з переходом у потойбічний світ. І в чомусь всі вони таки не помилялись. Звичайно, медовуха на здатна воскресити мертву людину, але допомогти живим якомога довше зберегти здоров’я – в її силах.

Медовуха – хмільний напій, який отримується в результаті природного бродіння натурального меду. Оскільки основою напою є мед, відомий своїми цілющими властивостями, то зовсім недивно, що переважною частиною цих властивостей може похвастатись і медовуха.

Чим корисна медовуха

В складі меду зокрема і медовухи загалом міститься все, що потрібно для доброго самопочуття, а саме: швидкозасвоювані вуглеводи (глюкоза, фруктоза), білки (хоч і не в значній кількості), ферменти, мікроелементи, вітаміни (В, А, С, Е, К). Свою частку корисності привносять і інші інгредієнти, що можуть додаватися в медовуху: різноманітні трави, прянощі, спеції, корінці, хміль, квітковий пилок, фруктові і ягідні соки.

Слід відмітити, що найбільша концентрація вітамінів та інших корисних речовин зберігається у ставленій медовусі, що обумовлено способом її приготування без кип’ятіння. Процес природного бродіння меду, характерний для цього напою, з додаванням хмелю, пилку, ягід та інших компонентів ніскільки не впливає на їх корисні властивості.

Свої переваги має і варена медовуха. Стерилізована таким способом вона повністю позбавлена будь-яких потенційно небезпечних бактерій та інших мікроорганізмів.

Кілька ковтків сонячного медового напою, що був приготовлений у відповідності з загальноприйнятою технологією, дарують організму відчуття цілющого тепла, примножують силу, енергію, покращують настрій.

Окрім того, медовуха:

  • успішно бореться з похміллям, підсилюючи сечовиділення, потовиділення і тим самим очищаючи організм;

  • допомагає понизити температуру тіла, що особливо актуально при лікуванні застуди;

  • гріє носоглотку при тонзилітах і ангінах, знищує хвороботворні мікроорганізми;

  • забезпечує ефект легеневої вентиляції, що вельми корисно при трахеїті, бронхіті, запаленні легенів та багатьох інших захворюваннях дихальних шляхів;

  • і, нарешті, (увага, чоловіки!) дозволяє зменшити ризик виникнення такої неприємної чоловічої проблеми, як імпотенція.

Щоб підсилити ефект і отримати максимум користі, знавці рекомендують вживати медовуху невеликими ковтками у охолодженому вигляді влітку і трішки підігрітою взимку.

Чим може бути шкідлива медовуха

Абсолютно нічим, якщо придержуватись декількох простих рекомендацій.

По-перше, знайте міру. Навіть самий корисний і смачний продукт може принести шкоду, якщо вживати його у великих кількостях. Тому й медовуха, якщо пити її літрами, навряд чи виявиться корисною.

По-друге, не забувайте, що медовуха хоч і приємний на смак, солодкий напій, але в ньому присутній алкоголь, тому дітям її пити заборонено.

По-третє, по тій й же причині, що описана в попередньому пункті, вживання медовухи заборонено вагітним жінкам і годуючим матерям.

По-четверте, не пийте медовуху, якщо у вас є алергія на мед – основний інгредієнт напою або на інші компоненти, що можуть додаватись до меду.

Якщо дотримуватись загальноприйнятих технологій приготування медовухи, якщо пити цей чудодійний напій помірно, якщо відсутні будь-які протипоказання до його вживання, то, безумовно, він принесе тільки користь вашому організму. Це довели століття споживання медовухи нашими предками, котрі знали толк в використанні дарунків матінки-природи собі на благо.